Jednojajčani blizanci su pored toga radili treninge izdržljivosti pet do šest puta nedeljno, da bi se tako pripremili za buduće ekspedicije. I jedan i drugu unosili su isti broj kalorija, bez obzira na hranu koju su konzumirali.
Kakvi su bili rezultati? Napomene radi, u pitanju je izolovani eksperiment a ne generalni zaključak o uticaju vrsta ishrane na organizam ljudi.
Nakon 12 nedelja veganske dijete, nivoi holesterola u slučaju Huga se smanjio. Imao je dovoljno energije tokom celog dana, nije bio umoran, a nivo šećera u krvi nije toliko padao kao ranije. Imao je bolju koncentraciju ali je iz njemu nepoznatog razloga izgubio je libido.
Ros je na početku istraživanja imao 79 kilograma i 13 odsto masnoće, a zahvaljujući ishrani koja se bazirala na velikim količinama mesa dobio je četiri kilograma mišića i skoro dva kilograma masnoće, pa je procenat masnoća u telu skočio na 15 odsto. Na kraju je imao 85 kilograma. Nivo holesterola ostao je isti sve vreme.
Naučnici su prikupili fekalne uzorke pre i nakon istraživanja pa su otkrili da su mikrobiomi kod Huga bolje su štitili od hroničnih bolesti kao što su pretilost i dijabetes tipa 2. Kod Rosa su uočeni efekti na mikroorganizme koji su se malo promenili, piše Bored Panda.
Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj Viber i WhatsApp zajednici, prijavite na newsletter, ili čitajte na Google News.
Autorska prava Zena / Tekst / Slika / Video /