in

Koliko veša možete da stavite u mašinu, a da je ne uništite

Koliko veša možete da stavite u mašinu, a da je ne uništite

Kada je reč o svežem vešu, nikada ne želite da preopteretite svoju mašinu za veš. Potreban je prostor da se deterdžent za pranje veša i voda mešaju i kreću kroz vašu odeću, tako da se sapunica može upiti tokom čitavog pranja.

Odeći je potreban prostor za kretanje, a malo trenja pomaže u uklanjanju prljavštine i mrlja. Trebate ostaviti oko 15 centimetara prostora od vrha bubnja kako biste osigurali da vaše rublje bude pravilno oprano.

Peškiri, odeća i posteljina se peru odvojeno jedni od drugih kako bi se obezbedilo pravilno čišćenje jer ih treba prati na različitim temperaturama, idealno bi bilo 60 stepeni za posteljinu i peškire kako bi se ubile bakterije.

Možda bi bilo lakše staviti donji veš u mašinu s ostatkom odeće, ali ovo bi mogla biti loša vest za ostatak odeće.

Kako biste bili sigurni da se veš neće pocepati ili rasparati uvek ručno perite osetljivi veš ili kupite vrećicu za donje veš u kojoj ćete ih prati. Mrežaste vrećice mogu da se koriste s čarapama ili dečijom odećom kako bi se sprečilo njihovo zaglavljivanje.

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj Viber i WhatsApp zajednici, prijavite na newsletter, ili čitajte na Google News.



Autorska prava Zena / Tekst / Slika / Video /